Neeilinė pergalė JAV teismo sprendimo už akių pripažinimo byloje

„Motieka ir Audzevičius“ ginčų sprendimo komanda pasiekė neeilinę ir itin daug darbo reikalavusią pergalę byloje dėl JAV teismo sprendimo pripažinimo ir vykdymo Lietuvoje.

Teismas nagrinėjo du esminius klausimus: (i) ar skolininkai pagal JAV teismo sprendimą buvo tinkamai ir laiku informuoti apie JAV bylos iškėlimą, (ii) ar JAV teismo sprendimas nepažeidžia LR Konstitucijoje įtvirtintos viešosios tvarkos.

Po 6 nuotolinių teismo posėdžių ir liudytojų iš Baltarusijos, Vokietijos ir JAV nuotolinės apklausos maratono mūsų komandai pavyko įtikinti Lietuvos apeliacinį teismą, kad skolininkai ne tik laiku buvo tinkamai informuoti apie JAV procesą, bet ir turėjo galimybę naudotis visomis gynybos priemonėmis. Taip pat Lietuvos teismas sutiko su visais mūsų komandos argumentais, kad JAV teismo sprendimas buvo tinkamai motyvuotas pagal taikytiną JAV teisę, o tai nepažeidžia LR viešosios tvarkos.

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino bei leido vykdyti Lietuvos teritorijoje JAV teismo sprendimą.

Žinutė sėkmingai išsiųsta

Siųsti žinutę

    Siųsti

    Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį

    Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį